შესვლა

burger

კვარაცხელია მე-10 ადგილზე - ვინ მისცა ხმა ქართველს The Best-ზე

ფონტის ზომა
TT

ხვიჩა კვარაცხელიამ ფიფას დაჯილდოება The Best 2023-ზე მე-10 ადგილი დაიკავა.

 

 

საინტერესოა, თუ ვინ მისცა ხმა ქართველს.

 

პირველ რიგში, რა თქმა უნდა, სახსენებელია საქართველოს ნაკრების წარმომადგენლები.

 

კაპიტანმა გურამ კაშიამ ხვიჩა მე-3 ადგილზე გაიყვანა (1. მესი, 2. მბაპე).

 

ვილი სანიოლმა კი კვარაცხელიას პირველი ადგილი მიაკუთვნა (2. ერლინგ ჰოლანდი, 3. როდრი).

 

ქართული მედიის წარმომადგენელმა ზურაბ ფოცხვერიამაც ხვიჩა პირველ ადგილზე გაიყვანა (2. გიუნდოგანი, 3. როდრი).

 

ასევე აღსანიშნავია კვიპროსის ნაკრების მწვრთნელის თემურ ქეცბაიას ხმები, რომელმაც კვარაცხელიას მე-3 ადგილი არგუნა (1. მესი, 2. დე ბრუინი).

 

სრული სია კი ასეთია.

 

კაპიტნები:

 

გლენსონ პრინსი (დომინიკა) - 1. ჰოლანდი, 2. როდრი, 3. კვარაცხელია.

გურამ კაშია (საქართველო) - 1. მესი, 2. მბაპე, 3. კვარაცხელია.

ამირ რაჰმანი (კოსოვო) - 1. ოსიმენი, 2. კვარაცხელია, 3. მესი.

გიორგი ჯიქია (რუსეთი) - 1. კვარაცხელია, 2. მესი, 3. დე ბრუინი.

 

მწვრთნელები:

 

მაიკლ ფინდლი (ბერმუდა) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

რაულ სავოი (ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. ოსიმენი.

თემურ ქეცბაია (კვიპროსი) - 1. მესი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

ტიმო იანკოვსკი (ფიჯი) - 1. ჰოლანდი, 2. მბაპე, 3. კვარაცხელია.

ვილი სანიოლი (საქართველო) - 1. კვარაცხელია, 2. ჰოლანდი, 3. როდრი.

ალონ ჰაზანი (ისრაელი) - 1. მესი, 2. ჰოლანდი, 3. კვარაცხელია.

ვინჩენცო ალბერტო ანესე (ნეპალი) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. დე ბრუინი.

 

მედია:

 

მოჰამედ რაჩიდ ბელარბი (ალჟირი) - 1. დე ბრუინი, 2. როდრი, 3. კვარაცხელია.

ჩარლი ჯექსონი (ბრიტანეთის ვირჯინიის კუნძულები) - 1. გიუნდოგანი, 2. მბაპე, 3. კვარაცხელია.

ჩამრონ უნგი (კამბოჯა) - 1. ჰოლანდი, 2. მესი, 3. კვარაცხელია.

კლაუს ეგელუნდი (დანია) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

არი ვირტანენი (ფინეთი) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

ზურაბ ფოცხვერია (საქართველო) - 1. კვარაცხელია, 2. გიუნდოგანი, 3. როდრი.

ჰო ინ კვოკი (ჰონგ კონგი) - 1. მესი, 2. ჰოლანდი, 3. კვარაცხელია.

გიორგი სოლოსი (უნგრეთი) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

ვიდირ სიგურდსონი (ისლანდია) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

მინდაუგას აუგუსტისი (ლიეტუვა) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. მბაპე.

სანდრო მიკალეფი (მალტა) - 1. კვარაცხელია, 2. ჰოლანდი, 3. მბაპე.

დანილო მიტროვიჩი (მონტენეგრო) - 1. ჰოლანდი, 2. როდრი, 3. კვარაცხელია.

თეოდორ იუმატატე (რუმინეთი) - 1. ჰოლანდი, 2. დე ბრუინი, 3. კვარაცხელია.

ოლეგ კოშელევი (რუსეთი) - 1. დე ბრუინი, 2. ჰოლანდი, 3. კვარაცხელია.

რობერტ მარავა (სამხრეთ აფრიკა) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. მესი.

ფარიდუნ სალიევი (ტაჯიკეთი) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. მესი.

სტიფენ მაიამბა (უგანდა) - 1. ჰოლანდი, 2. კვარაცხელია, 3. დე ბრუინი.

ბაშირ სენანი (იემენი) - 1. ჰოლანდი, 2. მესი, 3. კვარაცხელია.

[email protected]

© 2023 აჭარაბეთ არენა. ყველა უფლება დაცულია.